W tym roku, w dniach pomiędzy 16 a 22 listopada, po raz pierwszy na Opolszczyźnie, odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Opolskim Koordynatorem organizacji ŚTP w naszym województwie został Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o.

 

Global Entrepreneurship Week to więcej niż jeden tydzień w roku!

To ruch społeczny na rzecz promowania przedsiębiorczości wśród mieszkańców całego świata, niezależnie od wieku czy płci, to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość, jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

ŚTP jako wydarzenie promujące przedsiębiorczość odbywa się w Polsce nieprzerwanie od 2008 roku, angażując setki partnerów (firm, instytucji, szkół i uczelni) z całego kraju.

W tym roku patronat honorowy ogólnopolskiej akcji objęły już: PARP, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Gospodarki i Komisja Europejska.

Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o., jako opolski koordynator, chce pozyskać liczne grono partnerów, sponsorów oraz lokalnych patronów i wpisać ŚTP, jako stały element do kalendarza wydarzeń biznesowych województwa opolskiego.

KKPP Sp. z o.o. zaprasza do udziału samorządy, instytucja samorządowe, stowarzyszenia i organizacje biznesowe, wyższe uczelnie, urzędy pracy, inkubatory przedsiębiorczości , instytucje otoczenia biznesu, media, firmy itp.

Tematyka wydarzeń, które mogą odbywać się w ramach tygodnia jest bardzo szeroka i może obejmować:

  • formalno-prawne aspekty zakładania działalności gospodarczej
  • pozyskiwanie środków finansowych na rozwój swojej działalności (środki unijne, aniołowie biznesu, venture capital i inne)
  • zarządzanie przedsiębiorstwem
  • tworzenie identyfikacji wizualnej własnej firmy
  • prawo podatkowe
  • współpraca nauki i biznesu
  • kształtowanie umiejętności miękkich
  • tworzenie własnej marki
  • rozwój osobisty
  • doradztwo zawodowe

… i wiele, wiele innych

Zapraszamy do zostania partnerem ŚTP na Opolszczyźnie.

 

Partnerem ŚTP zostaje podmiot, który w ramach danej edycji projektu ( 16-22 listopada 2015) zrealizuje minimum jedno wydarzenie (debatę, wykład, szkolenie, happening, wystawę lub inne) związane z tematyką przedsiębiorczości lub rynku pracy.

KKPP Sp. z o.o. jako regionalny koordynator oraz Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będą wspierać partnerów, realizując ogólnopolską kampanię promocyjną, promując poszczególne wydarzenia, nawiązując relacje z mediami, zapewniając patronaty honorowe oraz organizując regionalne inauguracje światowego tygodnia.

Wszystkich zainteresowany włączeniem się w organizację tego przedsięwzięcia w naszym województwie, zapraszamy do kontaktu z osobami koordynującymi:

Mariola Szymańska mariola.szymanska@kkpp.pl / tel.:+48 530 263 583

Elżbieta Barciak elzbieta.barciak@kkpp.pl / tel.:+48 607 670 013.

Zapraszamy na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości